Jarociński szpital otrzyma dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na dodatkowe kursy dla personelu medycznego. Decyzja już zapadła i placówka wkrótce będzie mogła przystąpić do wydatkowania środków na przeznaczony cel. Te zostaną przyznane przez Powiatowy Urząd Pracy, który w 80% pokryje koszty szkoleń. Pozostałą kwotę dołoży lecznica, która stawia na wyspecjalizowanie jak największej ilości personelu medycznego. Warto przypomnieć, że to nie jedyne kursy, które odbyła szpitalna załoga w ramach KFS.
Nowe rozdanie przewiduje przeszkolenie 81 osób, które skorzystają z takich kursów jak:wykonanie i interpretacja zapisu EKG, obsługa portu donaczyniowego, resuscytacji krążeniowo-oddechowej,kursu specjalistycznego leczenia ran, wywiad i badanie fizykalne. Odbędzie się również kurs przetaczania krwi i jej składników, który jest niezbędny i wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia i Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
–Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony, że udało się zdobyć kolejne dofinansowanie do szkoleń dla naszego personelu medycznego. Wielokrotnie podkreślałem, że dobrze wyszkolony personel to same korzyści dla pacjentów. Niektóre szkolenia są fakultatywne i robimy je z własnej inicjatywy, a niektóre obligatoryjne. Wynikają np. z rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia i musimy się do nich jako szpital dostosować. – podkreśla Leszek Mazurek , prezes szpitala.
W przypadku ukończenia kursu EKG nowością jest to, że pielęgniarki będą mogły zinterpretować wynik badania. Do tej pory nie miały takiej możliwości, bo mogły je tylko wykonać. Obsługa portu donaczyniowego to również przydatny kurs , szczególnie dla pacjentów, którzy muszą brać dożylnie leki. Wkłucia obwodowe typu venflon lub neoflon nie zawsze są odpowiednie dla wszystkich chorych, dlatego porty donaczyniowe bywają najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nowym uprawnieniom personelu jarocińskiego szpitala pacjenci nie będą musieli jeździć na ich wymianę do odległych placówek medycznych, które mają takie uprawnienia.
Do tej pory dzięki wsparciu z Powiatowego Urzędu Pracy, który przyznaje pieniądze w ramach KFS -udało się przeszkolić ponad 80 osób. Wśród nich znalazły się m.in. 44 pielęgniarki, które wzięły udział w kursie przetaczania krwi i jej składników. Ukończenie takiego kursu było konieczne i wynikało z rozporządzenia Ministra Zdrowia i Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.