Choroby przewodu pokarmowego

Coraz więcej pacjentów  trafiających do jarocińskiego szpitala boryka się z chorobami przewodu pokarmowego i jamy brzusznej. Przyczyn należy upatrywać m.in.  w przewlekłym zapaleniu Helicobacter pylori i nadużywaniem popularnych leków przeciwbólowych, które mogą prowadzić do powstania wrzodów żołądka. Również refluks bywa chorobą bolesną i bardzo uciążliwą.

Bakteria Helicobacter pylori może prowadzić nie tylko do wrzodów żołądka, ale i nawet nowotworu. Do tej pory nie wiadomo, w jaki sposób przedostaje się ona do organizmu. Wiadomo natomiast, że jest bakterią wyjątkowo przebiegłą i zanim zostanie wykryta- może poczynić wiele szkód. Ostry nieżyt żołądka objawia się m.in. bólami w nadbrzuszu, wzdęciami, niestrawnością, gorączką czy wymiotami.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy do naszej placówki trafiło ponad 420 pacjentów, którzy borykali sie z chorobami układu pokarmowego i jamy brzusznej. U blisko 80 osób konieczne było wykonanie średnich i dużych zabiegów endoskopowych. Niektóre z nich pojawiły się w szpitalu już z krwawieniem z przewodu pokarmowego i konieczna była natychmiastowa reakcja.- wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Wśród pacjentów, którzy trafili do jarocińskiej placówki pilne interwencje chirurgiczne  okazały się w przypadkach zapalenie otrzewnej,  ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego, niedrożności jelit, perforacji czy uwięźniętej przepukliny.

 

Na temat

Szczepienia w POZ

Punkt szczepień wg kalendarza szczepień zarówno obowiązkowych jak i zalecanych działa w szpitalnym POZ

INFORMACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIENIA COVID

Szpital Powiatowy w Jarocinie w przychodni POZ realizuje szczepienia przeciw COVID-19.

Zespół ds. etyki

ZESPÓŁ ds. ETYKI. INFORMACJA DLA PACJENTÓW. Zadaniem Zespołu ds.Etyki jest...

Dwa wolne miejsca dla rezydentów

Oddział dziecięcy naszego szpitala ma dwa wolne miejsca dla lekarzy chcących się szkolić w zakresie pediatrii.

Pasek narzędzi dostępności