Laboratorium analityczne

Laboratorium analityczne mieści się w Jarocinie przy ulicy Szpitalna 1. Czynne w dni robocze od godz. 6:30 do 16:00 oraz w soboty w godz. 6:30 – 12:00. 
Przypadki pilne całodobowo.

Telefon: 62 33 22 341
Kierownik: 62 33 22 340, e-mail: laboratorium@szpitaljarocin.pl

Pobierz cennik podstawowy

pobierz cennik specjalistyczny

Wyniki można także pobrać online ze strony internetowej https://wyniki.szpitaljarocin.pl

Wykonujemy badania na skierowania z lekarskich praktyk prywatnych i podmiotów leczniczych na podstawie podpisanych z nimi umów dwustronnych (dla pacjenta badanie jest bezpłatne), oraz bez skierowania, na życzenie pacjenta. (pacjent pokrywa koszty badania).

Warto wiedzieć, że laboratorium wykonuje również tzw. „Krew Kartę”:
Każdy z nas bez względu na wiek, płeć czy stopień ryzyka zawodowego powinien posiadać swoją „Identyfikacyjną kartę grupy krwi” i oby nigdy nie była mu ona potrzebna – gdyby jednak okazało się inaczej wierzymy, że w stu procentach spełni swoją rolę – rolę ratowania życia!

Przygotowanie do badań

KREW
Pacjent do pobrania krwi powinien być na czczo, po przespanej nocy, nie w okresie miesiączki, nie w okresie głodzenia lub obfitych posiłków, na normalnej diecie. Wcześniej należy unikać znacznych wysiłków fizycznych. W miarę możliwości należy odstawić leki i preparaty witaminowe. Przy niektórych problemach klinicznych muszą być spełnione szczególne warunki badań. Próbki do oznaczeń stężenia leków zwykle są pobierane przed zażyciem porannej dawki leku (np. wskaźnik protrombinowy). Po podaniu niektórych leków kontrolowane musi być też ich stężenie maksymalne.

MOCZ do badania ogólnego
Do badania ogólnego najlepszy jest mocz oddany rano. Sposób wykonania: pierwszą porcję moczu ok.50 ml pacjent oddaje do toalety. Potem _ bez przerywania strumienia moczu _ ok. 100 ml oddaje do wcześniej przygotowanego naczynia jednorazowego, które natychmiast należy zamknąć i dostarczyć w ciągu 2 godzin do laboratorium.

MOCZ ze zbiórki dobowej
Zbiórkę moczu należy przeprowadzić dokładnie w okresie 24 godzin. Podczas zbiórki mocz przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Pierwszą poranną porcję moczu wylać, następne porcje zbierać do czystego, wystarczająco dużego naczynia i ostatnią porcją jest poranny mocz z następnego dnia. Po zakończeniu zbiórki należy zanotować ilość moczu, mocz dokładnie wymieszać, odlać ok. 100 ml i przekazać do laboratorium do badania.
Powszechnie przyjęte wartości referencyjne dla większości badanych składników krwi dotyczą materiału pobranego w godzinach od 8.00 do 10.00.

Odbiór wyników

Wyniki badań pilnych „cito” wydawane są w ciągu jednej godziny, a wyniki pozostałych badań wydawane są tego samego dnia w godzinach 8:00 do 11:00 i 15:00 do 16:00, lub po zakończeniu cyklu badań.

Na temat

Szczepienia w POZ

Punkt szczepień wg kalendarza szczepień zarówno obowiązkowych jak i zalecanych działa w szpitalnym POZ

INFORMACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIENIA COVID

Szpital Powiatowy w Jarocinie w przychodni POZ realizuje szczepienia przeciw COVID-19.

Zespół ds. etyki

ZESPÓŁ ds. ETYKI. INFORMACJA DLA PACJENTÓW. Zadaniem Zespołu ds.Etyki jest...

Dwa wolne miejsca dla rezydentów

Oddział dziecięcy naszego szpitala ma dwa wolne miejsca dla lekarzy chcących się szkolić w zakresie pediatrii.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Pasek narzędzi dostępności